Prostor pro Vaše zážitky, zkušenosti a fotografie z mých kurzů :)

Milé ženy, 

Vy dobře víte, že nemám vůbec ráda focení, dosud jsem se mu úspěšně vyhýbala, ale nedalo se Vám odmítnout :) 

Tím jste společně založily tuto stránku, která třeba poslouží i dalším zájemkyním a zájemcům v rozhodování.

Děkuji z celého srdce za krásně strávené 2 víkendy s LÉČIVÝMI ROSTLINAMI a opět se těším na shledanou při 5. a 6. kurzu v mých prostorách v Českých Budějovicích.  


Kurz o léčivých bylinách mě velice nadchl! Dozvěděla jsem od paní Říhové spoustu informací. Především její bohaté zkušenosti na mě udělaly velký dojem. Nyní už mám také představu o tom, jak si připravit tinktury, čaje, maceráty, lihovodné roztoky, kdy a kde byliny sbírat, sušit a jak je  skladovat. Jak která bylinka má blahodárný vliv na náš organismus, jak je možné je nejlépe kombinovat. Dále mě velmi zaujala kapitola o "Letninách", které se dají využít v případě nedostatku výživových látek. Kurz bych určitě všem ostatním vřele doporučila.

Monika P., Netřebice 


Díky kurzu o léčivých rostlinách jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých informací o kterých jsem doposud neměla tušení, dostala užitecné rady a navíc si rozšířila obzory o tom, jak se dělá tinktura nebo třeba letnina. Kurz byl pro mě velmi přínosný a jsem ráda, že jsem ho absolvovala. Paní Regina je člověk na svém místě. Materiály ke kurzu byly dokonale připraveny a je vidět, že sbírání bylinek a následné povídání o nich je něco, co dělá ráda a dělá to srdcem. 

K.H. (mateřská dovolená) 


Na Vašem kurzu oceňuji především praktické návody na výrobu olejů, tinktur, mastí, nálevů, odvarů a macerátů a dalších produktů, které lze z bylin vyrobit. Je vidět, že čerpáte z letitých zkušeností. Velkým přínosem je Váš nápad s využitím bylin jako doplňku stravy hlavně v zimě a brzy na jaře, kdy jsme odkázáni na zeleninu z obchodů. Moc děkuji za načerpané vědomosti, za Váš laskavý přístup a pečlivou přípravu.

Zdeňka z východních Čech


Kurz o bylinách byl doslova nabitý informacemi (4 dny jsou málo). Přehledně zpracované prezentace, kde jsem osobně, kromě samotného výčtu informací u každé rostliny, ocenila videa, která zobrazovala danou bylinu v jejím přirozeném prostředí. Mimo to jsme dostali k dispozici šikovné materiály obsahující vše potřebné pro toho, kdo chce začít se sběrem bylin. A samotný kurz nebyl jen o přednášení o rostlinách. Paní lektorka nás zahrnula zkušenostmi ze svého života, řadou receptů a mimo jiné vysvětlila, že byliny jsou určené také k jídlu. Přičtu-li příjemnou atmosféru, mohu směle celý kurz ohodnotit jedničkou s hvězdičkou!

B. F. Ř. z Českých Budějovic