Péče o nohy

Pedikúra a tlakové masáže chodidel velmi prospívají celému organizmu. Vizuálním pohledem a pohmatem dokážu vyčíst z chodidel mnoho informací o stavu celého těla. To mi velmi pomáhá při vyhledávání optimálních řešení obtíží pro každého člověka. 


Pedikúra slouží k běžné hygieně nohou, která udržuje chodidla v optimální kondici. Lidé často zapomínají, že nejen zuby, tělo, vlasy ... se musí pravidelně udržovat, aby byly pěkné a zdravé. Na nohy však často zapomínají, i když na nich stále a za všech podmínek během života leží celá váha člověka. To si uvědomíme, až když zdravotní obtíže, bolest a únava překročí hranice snesitelnosti. Předejděme takové situaci a pomocí pravidelných návštěv pedikúry pečujme o své nohy, aby byly čisté, ošetřené, osvěžené a v dobré kondici. 

Vhodné je navštěvovat pedikúru obvykle jednou za 4 - 6 týdnů.


Lázeňská a relaxační péče o nohy (wellness) do hloubky uvolní, prokrví a omladí. Provádí se na nedlouho předem ošetřených nohou. Klouby, šlachy, svaly a úpony dostanou prostor, čas a možnost k hluboké relaxaci a regeneraci. Vaše nohy absolvují perličkovou koupel s detoxikační solí, peeling s masáží, zábal detoxikační nebo s éterickými oleji, případné omytí (podle druhu zábalu) a lehkou relaxační masáž. Celkový dojem "nožky jako nové". 

Vhodné je provádět lázeňskou kúru nejlépe do týdne po klasickém pedikérském ošetření.


Japonská tlaková masáž plosek nohou je speciální metoda terapeutické masáže, která umožňuje tlakem prstů a pomocí masážního kolíčku působit přes akupresurní body chodidla nejen na kosterní a svalovou soustavu těla, ale dokáže také velmi šetrným způsobem výrazně ovlivňovat činnost vnitřních orgánů. Často se stává, že je účinná i v těch případech, kdy jiné metody nedosáhly požadovaného účinku. 

Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů je vhodné masírovat každý den.


Japonská tlaková masáž plosek nohou s detoxikační kúrou využívá všechny klady klasické akupresury tlakových bodů a navíc ji na začátku obohacuje detoxikační lázní a na konci detoxikačním zábalem. Účinky této kúry jsou velmi ozdravné, odlehčující a obnovující zdraví a vitalitu. Je to velmi vhodná masáž pro různá chronická oslabení, ale i jen tak, pro zdraví. 

Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů je vhodné masírovat každý den.


Manuální bodová (reflexní) lymfatická masáž chodidel je velmi jemná a příjemná masáž, kdy přes určité body na chodidlech, nártech a lýtkách nohou stimulujeme lymfatický systém celého těla. Takovýmto ošetřením dochází k nastartování detoxikačních procesů v organismu, k podpoře bezproblémového udržení vnitřního prostředí (homeostázy) organismu, k odvodu  přebytečné tekutiny z těla,  k harmonizaci srdeční a hormonální činnosti, k posílení imunitního systému aj. Tato masáž pomáhá ke zkvalitnění spánku, k odstranění nebo zmírnění různých alergických reakcí a častých zánětlivých stavů. Je vhodná pro každého člověka včetně těhotných žen po uplynutí 1. trimestru. 

Doporučuji, tuto masáž absolvovat buď jako kúru (2 x do roka 1 x týdně za sebou po dobu 6 týdnů) nebo pravidelně 1 - 2 masáže do měsíce. V obou případech je efekt masáže největší.

Každý den znamená pro Tebe nový začátek, který je potřeba
naplnit prožíváním Dobra v myšlenkách, slovech a činech.
Jen tak měl tento den pro Tebe význam.