Péče o nohy

Pedikúra a tlakové masáže chodidel velmi prospívají celému organizmu. Vizuálním pohledem a pohmatem dokážu vyčíst z chodidel mnoho informací o stavu celého těla. To mi velmi pomáhá při vyhledávání optimálních řešení obtíží pro každého člověka. 


Pedikúra slouží k běžné hygieně nohou, která udržuje chodidla v optimální kondici. Lidé často zapomínají, že nejen zuby, tělo, vlasy ... se musí pravidelně udržovat, aby byly pěkné a zdravé. Na nohy však často zapomínají, i když na nich stále a za všech podmínek během života leží celá váha člověka. To si uvědomíme, až když zdravotní obtíže, bolest a únava překročí hranice snesitelnosti. Předejděme takové situaci a pomocí pravidelných návštěv pedikúry pečujme o své nohy, aby byly čisté, ošetřené, osvěžené a v dobré kondici. 

Pedikérské ošetření doporučuji jednou za 4 - 6 týdnů.


Japonská tlaková masáž plosek nohou je speciální metoda terapeutické masáže, která umožňuje tlakem prstů a pomocí masážního kolíčku působit přes akupresurní body chodidla nejen na kosterní a svalovou soustavu těla, ale dokáže také velmi šetrným způsobem výrazně ovlivňovat činnost vnitřních orgánů. Často se stává, že je účinná i v těch případech, kdy jiné metody nedosáhly požadovaného účinku. 

Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů, je vhodné masírovat každý den.


Manuální bodová (reflexní) lymfatická masáž chodidel je velmi jemná a příjemná masáž, kdy přes určité body na chodidlech, nártech a lýtkách nohou stimulujeme lymfatický systém celého těla. Takovýmto ošetřením dochází k nastartování detoxikačních procesů v organismu, k podpoře bezproblémového udržení vnitřního prostředí (homeostázy) organismu, k odvodu  přebytečné tekutiny z těla,  k harmonizaci srdeční a hormonální činnosti, k posílení imunitního systému aj. Tato masáž pomáhá ke zkvalitnění spánku, k odstranění nebo zmírnění různých alergických reakcí a častých zánětlivých stavů. Je vhodná pro každého člověka včetně těhotných žen po uplynutí 1. trimestru. 

Doporučuji, tuto masáž absolvovat buď jako kúru (2 x do roka 1 x týdně za sebou po dobu 6 týdnů) nebo pravidelně 1 - 2 masáže do měsíce. V obou případech je efekt masáže největší.

Každý den znamená pro Tebe nový začátek, který je potřeba
naplnit prožíváním Dobra v myšlenkách, slovech a činech.
Jen tak měl tento den pro Tebe význam.