Péče o tělo

Mnou nabízené masáže jsou určeny pouze ženám. Vnímám je jako nepostradatelnou pomoc fyzickému tělu pro udržování jeho pohyblivosti a prostupnosti pro energetické proudění. Vhodná masáž dokáže dobře uvolnit svalový systém, a tím osvobodit nervový a cévní systém. Nejzávažnější poruchy v těchto systémech se projevují v oblasti páteře. Její omezená funkčnost velmi často promítá bolesti i do vnitřních orgánů těla. Dochází-li svalovými spasmy k poruchám inervace, zhoršení prokrvení, poruchám toku lymfy a energetickým blokádám, člověk se pak často zcela zbytečně léčí na různé nemoci, kterými ve skutečnosti vůbec netrpí. Orgány, které jsou přímo napojeny na jednotlivé nervy vycházející z míchy, ležící ve středu páteře, jsou vystaveny značnému stresu, mají-li tyto nervové provazce omezenou funkčnost z důvodu přiškrcení ve svalovém systému. Nastávají komunikační poruchy v přenosu informací mezi tělem a mozkem. Zpětná vazba mozku pak často vykazuje chybné impulzy pro činnost těla, což se projevuje v celém jeho vnitřním prostředí. Vzniklá disharmonie se může projevovat kdekoliv v těle, klidně na místě zdánlivě se zády vůbec nesouvisejícím. Jsem přesvědčena, že správná funkčnost páteře v celé její délce (tedy od prvního krčního obratle, který je zasunut ještě pod lebkou, přes křížovou kost s úzce souvisejícím SI skloubením až po kostrč) může odstranit až 80% zdánlivých onemocnění vnitřních orgánů. Proto doporučuji každému, aby o svou páteř dobře pečoval, a ušetřil si tak mnoho zdravotních obtíží.


Revitalizační masáž je terapeutickou uvolňující masáží povrchových i hlouběji uložených svalů těla. Tlakové tahy, měnící intenzitu podle potřeby, výborně splňují požadovaný účel. Během masáže postupně dochází k uvolnění svalových partií, které doposud statečně odolávaly (i dlouhodobě). Velmi dobře pomáhá především při akutních lokálních blokádách páteře, ramenního pletence a pánevní oblasti včetně SI skloubení. Tato masáž vrací člověku ztracenou pohyblivost, vitalitu i psychickou úlevu. Odstraňuje bolest zapříčiněnou omezením funkce svalových skupin. Zprůchodňuje energetické dráhy a navrací člověka opět plně do života. Je vhodnou pomocí proti stresu, podrážděnosti a nervozitě. 
Vhodná je 1 - 4 masáže do měsíce, podle možností a chuti klienta.


Japonská tlaková masáž plosek nohou je speciální metoda terapeutické masáže, která umožňuje tlakem prstů a pomocí masážního kolíčku působit přes akupresurní body chodidla nejen na kosterní a svalovou soustavu těla, ale dokáže také velmi šetrným způsobem výrazně ovlivňovat činnost vnitřních orgánů. Často se stává, že je účinná i v těch případech, kdy jiné metody nedosáhly požadovaného účinku. 

Preventivně je vhodná 1 - 2 masáže do měsíce, při akutních obtížích nebo při potřebě odstranění chronických problémů je vhodné masírovat každý den.  


Manuální bodová (reflexní) lymfatická masáž chodidel je velmi jemná a příjemná masáž, kdy přes určité body na chodidlech, nártech a lýtkách nohou stimulujeme lymfatický systém celého těla. Takovýmto ošetřením dochází k nastartování detoxikačních procesů v organismu, k podpoře bezproblémového udržení vnitřního prostředí (homeostázy) organismu, k odvodu přebytečné tekutiny z těla, k harmonizaci srdeční a hormonální činnosti, k posílení imunitního systému aj. Tato masáž pomáhá ke zkvalitnění spánku, k odstranění nebo zmírnění různých alergických reakcí a častých zánětlivých stavů. Je vhodná pro každého člověka včetně těhotných žen po uplynutí 1. trimestru. 

Doporučuji, tuto masáž absolvovat buď jako kúru (2 x do roka 1 x týdně za sebou po dobu 3 - 5 týdnů) nebo pravidelně 1 - 2 masáže do měsíce. V obou případech je efekt masáže největší.


Manuální lymfatická masáž (drenáž) je ze zdravotního hlediska jedna z nejdůležitějších masážních technik. Jde o masáž drah lymfatického systému, která napomáhá odtoku přebytečné vody z těla. Tato tělesná tekutina slouží k odvádění odpadních látek z organismu, které vznikají jednak přirozeně fyziologickými procesy v organismu a za druhé neustálým vstřebáváním škodlivin z životního prostředí, nezdravých potravin, léků a antikoncepce, alkoholu, cigaret atd. Pokud dojde k hromadění lymfy v těle vlivem její špatné cirkulace, dochází k postupnému zanášení organismu zplodinami metabolismu a toxickými látkami, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody v těle. Začne docházet k zanášení lymfatické soustavy, což se projeví například otoky, celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, snížením obranyschopnosti organismu a dalšími nepříjemnými jevy. 

Manuální lymfatická masáž podporuje rozpouštění otoků, opětovné rozproudění lymfy v těle a její transport do čistících center - mízních uzlin. Zde se lymfa přefiltruje a vrátí zpět do krevního řečiště. Tím dochází k detoxikaci, zvyšuje se imunita organismu, ustupuje chronická únava, upravuje se metabolismus, posiluje nervový systém, lepší se elasticita a vzhled pokožky, celkově se tělo regeneruje a harmonizuje. Lymfatickou masáž využívají např. pacienti s otoky po úrazech s následky v lymfatickém systému. Nenahraditelná je také pro onkologicky vyléčené pacienty po operativním odstranění některých uzlin. V tomto případě musí uběhnout nejméně 2 měsíce od úspěšného ukončení léčby. Nemělo by však zůstat jen u masáže. Vhodné je podpořit očistu těla například jaterními a ledvinovými bylinnými kúrami. Organismus pak přebytečnou vodu začne vylučovat a nemusí si ji schovávat k naředění toxinů, aby tak zamezil otravě celého organismu. Játra, ledviny, plíce a kůže jsou orgány, které jsou lymfatickou masáží vystaveny přechodně větší zátěži z očistných procesů probíhajících v těle, což se může projevit až dočasným zhoršením fyzického stavu (detoxikačními projevy).

Nepostradatelná je také pro absolventy LIPOSUKCE. U těch rovněž tato masáž podporuje rychlejší návrat k běžnému stavu organismu a urychluje očistný proces po lékařském zákroku.

Každá lymfatická masáž začíná speciálním úkonem, kdy se uvolní hlavní odtokové dráhy, lymfatické nádržky = cisterny a regionální uzliny v oblasti krku, podpaží, břicha, třísel a stehen a příslušné regionální uzliny, aby se lymfa mohla dobře rozproudit. Masáž je zakončena energetickým očištěním těla. Manuální lymfatická drenáž začíná formou dvouměsíčního cyklu v počtu 6 - 10 masáží. Dále obvykle stačí 1 - 2 udržovací masáže do měsíce. 

Vícečetný cyklus je vhodné absolvovat 1 - 2 krát ročně. Je to však velmi individuální. Jednotlivá masáž by neměla překročit dobu 90 minut.

Kontraindikací jsou navíc (od běžných masáží) srdeční, ledvinové a jaterní těžké stavy.


Speciální ošetření křečových žil spočívá v kombinovaném ošetření.  V první části provedu lymfatickou masáž a na ni následně naváže vlastní ošetření hmaty s jemným výtlačným efektem na cévní stěny. Tyto speciální hmaty ulevují cévám od trvalého tlaku nahromaděné krve s pomalým tokem. Častým opakováním ošetření stimulujeme paměťový efekt a podporujeme zpružnění cév. Na úvod potírám postižená místa kapkami z plodu nebo květu jírovce maďalu a olejem z popence břečťanolistého, které mají vysoký účinek na zlepšení pružnosti cévních stěn.

První návštěva vyžaduje cca hodinovou konzultaci, při níž se potřebuji seznámit se zdravotním stavem klientky a s jejím psychosociálním prostředím. Na základě konzultace navrhnu průvodní svépomocnou péči k vlastní masážní kúře. Svépomocná péče nejspíš bude obsahovat užívaní bylinných kapek, podpůrné masážní hmaty a cviky, případnou úpravu stravy a jakousi inventuru v psychosociální oblasti. 

Celý postup ošetření a případná doporučení upravuji pouze individuálně, podle aktuálního stavu a potřeb klientky. Při úvodní konzultaci si prohlédnu stav i rozsah postižení a upřesním časový rozsah ošetření.

Doporučuji 8 návštěv po týdnu a dále podle potřeby, nejméně však 1x měsíčně. 

Kontraindikací jsou těžké trombotické, srdeční, ledvinové a jaterní stavy.


Aromaterapeutická masáž s esenciálními oleji Young Living®Essential Oils a dōTERRA je "královnou" mezi masážemi. Snoubí se zde více účinků dohromady. Pomocí 100% přírodních éterických olejů se dosahuje hlubšího uvolnění a relaxačního účinku. Důvodem jsou jemné dlouhé tahy masáže a harmonická práce směsí silic. Ty mají dalekosáhlé účinky nejen na vlastní fyzické tělo, ale i na jemnější těla energetická. Aroma-masáž úspěšně pomáhá při odstraňování deprese, stresu, psychické zátěže, únavy až vyčerpání a psychosomatických obtíží. Účinnost masáže přetrvává ještě několik dní po jejím dokončení, kdy nadále probíhají změny v jednotlivých energetických polích. Z toho důvodu se doporučuje nejméně 12 hodin vyhnout koupeli, pokusit se odložit všechny stresující záležitosti na později a zbytečně nenarušovat toto energetické ladění. 

Vhodná je 1 - 4 masáže do měsíce.


Těhotenská masáž je jemná nejčastěji relaxační masáž, kterou mohou budoucí maminky využívat pro zlepšení své kondice. Je složena z jemných prvků různých druhů masáží podle individuálních potřeb klientky. Je cílena na úlevu především při potížích s otoky dolních končetin, se zpomaleným metabolismem, s bolestmi zad, ale i při depresích a podobně. Samozřejmě ji lze využívat i bez jakýchkoliv zdravotních potíží jen tak pro radost a blaho, které přináší. Každou masáž přizpůsobuji individuálním potřebám klientky. 

Vhodné jsou i několikrát v týdnu. Tato masáž je kontraindikována u těhotných do konce 12. týdne a u rizikových těhotenství.


Aroma péče (Peříčkování) propojuje masáž, relaxaci, velice jemné doteky pavích a pštrosích per a vůně éterických olejů zn. Young Living® Essential Oils a dōTERRA s energetickým působením.

Přes veškerou jemnost této péče jsou její účinky velice intenzivní. Esenciální oleje YL a DT mají vysoce antimikrobiální účinky. Po nakapání na záda působí jako neinvazivní terapie zaměřená na latentní patogeny uložené podél páteře. Dochází tak k posílení imunitního systému. Účinky těchto ušlechtilých esencí zasahují úroveň fyzického těla v celé jeho materii, emoční úroveň, čistě energetickou úroveň a úroveň hluboce niternou. Vůně esencí prostupují nejkratší cestou přímo do naší duše a oslovují vlastního lidského ducha jako pozdrav z dávných dob - tak známý, milý a tolik vzdálený. Pouze čistá vůně dokáže během setiny vteřiny dosáhnout ke kořeni našeho Já a vyvolat vzpomínky hluboce uložené, které mají původ nejen v tomto životě, ale i dávnější minulosti.

Celá péče se vyznačuje velkou jemností doteků. Vše provází vlny tónů jemné léčivé hudby. Esence prostupují pokožkou do hlubších vrstev a dotknou se každé buňky těla. Kombinace olejů postupně pomáhá uvolňovat stres, podporovat detoxikaci fyzického těla i psychiky, zklidňovat zánětlivé procesy těla a vyrovnávat nerovnováhu autonomního nervového systému. Tím zabraňuje rozvíjení civilizačních chorob.

Oleje svými jedinečnými schopnostmi harmonizují tělo i ducha uvolňováním emočního náboje, otevíráním cesty k vyrovnávání energií a hluboké relaxaci. Vnímání vůní je natolik nezapomenutelný prožitek, že jej máme všichni hluboko uložen ve vzpomínkách a lehce se nám kdykoliv vybaví, i kdyby mezi tím uběhlo třeba 1000 let.

A tak 100% přírodní esence Young Living® i dōTERRA pomáhají jednoduše a čistě vyzdvihovat zasutá prožívání v našem podvědomí, aby je probudily a přivedly k uvědomění, opětovnému prožití a konečnému odložení. Tím se můžeme lehce oprostit od dávných zátěží, které stále ovlivňují náš současný život, aniž bychom to tušili a mohli ovlivnit. 

Pokaždé začínám uvolněním hlavních a regionálních lymfatických uzlin a končím závěrečnou relaxací na lehátku, kdy nechávám oleje nerušeně působit. Jejich účinky zaznamenáváme, bez ohledu na délku masáže, ještě několik dní po ukončení návštěvy. Nejsilnější projevy obvykle přicházejí kolem 3. až 5. dne po aplikaci. Esence YL i DT pracují širokospektrálně, tedy s celou osobností klienta. To je i důvod, proč doporučuji nejlépe 12 hodin po absolvování masáže nepraktikovat koupel ani sprchu a vyvarovat se společenských akcí, alkoholu a partnerského sbližování. Byla by škoda tento jemný proces vnitřního sebeuvědomování a očisty ducha narušit.

Aroma péče je metodou, jejíž aplikace může být nepravidelná i opakovaná v různých intervalech, vždy podle přání a potřeb klienta. Každý proces potřebuje svůj čas. Někdo díky této metodě pokračuje rychleji ve vývoji, a vyžaduje tak častější návštěvy. Druhý naopak preferuje sice pomalejší, ale konzistentní tempo. Oba způsoby mají své výhody i nevýhody. Důležité je - neztrácet v životě cíl z očí a neustále zkracovat vzdálenost, která nás od něho dělí. Je tedy na každém klientovi, jak on sám cítí potřebu četnosti opakování této jemné očistné metody.

Kontraindikace: Roztroušená skleróza, těhotenství, kojení, vysoký krevní tlak, epilepsie, rakovina (po chemoterapii).

"Možnost prožití života na Zemi, je splněním Tvého nejvroucnějšího přání.
Páska zapomnění Ti dává možnost plného prožívání, které je Tvým jediným skutečným bohatstvím."