VLASTNÍ VÝROBA

Představuji svou nabídku výrobků, které si u mne můžete pořídit. Vše vyrábím z vlastnoručně sbíraných bylin a v té nejpřirozenější podobě, jaké jsem schopna. Miluji jednoduchost a čistotu provedení. V tomto duchu se nesou i mé produkty. Budu velmi ráda, budete-li s mými výrobky spokojeni a pošlete mi třeba i jen pár slov, postřehů i nápadů (zpětnou vazbu), abych se mohla stále zdokonalovat a rozšiřovat nabídku :) Děkuji za Váš zájem.

BYLINNÉ  KAPKY

vyrábím především z čerstvých bylin macerací v alkoholu v potřebné koncentraci, kterou aktuálně upravuji podle druhu jednotlivých rostlin nebo hub. Některé léčivé rostliny v dalším kroku podstupují vodní maceraci. Vše záleží na druhu rostliny a na tom, jaké látky potřebuji z macerované rostliny uvolnit.

Takto vzniklé jednodruhové mateční maceráty následně míchám do bylinných směsí = kapek (tinktur) podle vlastních receptur podložených 40 lety osobních zkušeností.

Složení směsných bylinných kapek naleznete u lahvičky na rubové straně štítku. Používané lahvičky jsou z tmavého skla s různými druhy uzávěrů.

Dlouhých 10 let mé praxe byly bylinné kapky pro mne jen okrajovou záležitostí (pro rodinu), neboť hlavní část mé činnosti pro klientelu spadala do okruhu sběru, sušení, zpracování usušených léčivek a přípravy čajových směsí a "letnin" (konzumních směsí). Tuto činnost jsem v roce 2021 z časových, technických i kapacitních důvodů ukončila a přesunula plně své úsilí do navýšení výroby bylinných kapek (které mi dosavadní čajové směsi plně nahrazují). Potřebuji mít v praxi po ruce bylinné výtažky v takové kvalitě, které důvěřuji a na kterou se mohu plně spolehnout. 

Pokud i tak smutníte po sušených bylinkách z mé praxe, můžete absolvovat kurzy, které jsem pro vás vytvořila a které se touto tématikou doširoka zabývají. Kvalitu léčivých rostlin z vlastního sběru (pokud se v nich dobře vyznáte a umíte s nimi správně zacházet) totiž nic nenahradí. 

Více se o léčivých rostlinách, letninách (konzumních směsích), jedovatých rostlinách (kvůli bezpečnosti) a svépomocných metodách alternativní medicíny v domácím prostředí můžete dozvědět na mých kurzech, které jsou určeny zájemcům o toto pradávné vědění. 

Nabídka bylinných kapek, které míchám, zasílám poštou a jsou k dispozici v mé praxi:

Samozřejmostí je míchání bylinných kapek přímo na míru konkrétnímu člověku po předchozí konzultaci. To je nejúčinnější. Vše je na dohodě :)

Mimo to mám namíchány směsné kapky, které si žádáte Vy = klienti. Jde o směsi macerátů na nejčastější nemoci, na chronické i akutní stavy, detoxikaci organismu, regeneraci mateřských orgánů s jejich vazaly (TČM) a podporu zdravé psychiky. Mnohé z nich by mohla obsahovat domácí lékárnička v každé rodině. Postup užití naleznete v dolní části textu a na etiketách lahviček.

Nejčastěji používané BYLINNÉ KAPKY z mé produkce (do vyprodání zásob): 

 • ACID-CHOL - na odkyselení organismu a snížení hladiny cholesterolu.
 • CÉVNÍ - na pevnost a pružnost cévních stěn.
 • DIAPozor! Kontraindikací je aplikace inzulinu! Kapky jsou určeny k použití při dlouhodobě zvýšené hodnotě glykemie v počátcích diabetes II. typu. 
 • DERMAC - detoxikace a regenerace kůže a pokožky (ekzémy, akné, seborea atd.) k vnějšímu i vnitřnímu užití.
 • EBV-HERPES - posílení imunity k lehčímu zvládnutí těžkých infekcí a všech druhů oparů. Doporučuji užívat společně s jaterními bylinnými kapkami.
 • GYNO (I, II, III) celoměsíční program pro cyklickou ženu.
 • HARMONY - na neurózy různého druhu a psychickou emoční nevyrovnanost s fyzickými projevy, pramenícími z nervové lability.
 • JATERNÍ - na podporu funkce jater a jaterního okruhu, na zhoršené položky jaterních testů, na dlouhodobě zvýšenou sedimentaci apod.
 • KLIMA - na potíže v období klimakteria.
 • KLOUBY - na zlepšení funkčnosti kloubů z důvodů solných usazenin a zánětů.
 • KRKABOL - na rýmy a nosohltanové bolesti v krku = horní cesty dýchací.
 • KŘEČOVÉ ŽÍLY - na povolené a rozšířené krevní žíly (křečové provazce), hemeroidy a sklony k trombotickým stavům z různých příčin.
 • LAXA - na zpomalený chod střev až úpornou zácpu.
 • LEDVINOVÉ - na podporu funkce ledvin a detoxikaci ledvinového okruhu.
 • LYMFA - na lymfatický systém (podpora okruhu sleziny a slinivky).
 • MIGRÉNA - bolesti hlavy migrenózního původu s přidruženými nežádoucími projevy.
 • METABOLICKÉ - na podporu látkové výměny, čištění a zkvalitnění krve, optimalizaci vnitřního prostředí (homeostázy), lupénku. 
 • MĚCHÝŘ - akutní i chronická onemocnění močového měchýře.
 • MUŽSKÉ - na prostatická onemocnění včetně onkologických.
 • PLICNÍ - na virózy a bakteriální nákazy v dolních cestách dýchacích (v průduškách a plicích) a na podporu plicního okruhu.
 • REFLUX - na reflux jícnu i po covidu 19.
 • SEDATA - ke zpomalení chodu střev, při bolestech břicha a průjmech psychogenního původu.
 • SRDEČNÍ - detoxikace, vystředění krevního tlaku, harmonizace srdečního systému a srdečního okruhu.
 • STOMATIC - KLOKTADLO - Pozor! Nepolykat! Nakapat do šálku vody a použít ke kloktání, vyplachování ústní dutiny a zubů. 
 • TRÁVENÍ - na harmonizaci trávení, nadýmání (podpora okruhu sleziny a slinivky).
 • VITALITA - obecně pro zvýšení vitálních sil organismu (např. v gerontologii), pro rekonvalescenty po operačních výkonech, po prodělání různě závažných onemocnění a  při dlouhodobě snížené imunitě organismu. 
 • ZTIŠENÍ MYSLI - pro duševní zklidnění a spánek (stres, úzkosti a panické ataky, poruchy spánku a usínání).
 • ŽLUČNÍKOVÉ - na podporu funkce žlučníku a při nedostatku produkce žluči v játrech.
------------------------------------------------------------------------------
 • BYLINNÝ ELIXÍR (2 lahvičky) - harmonizace a zvýšení vitality celého organismu po fyzické i psychické stránce. Zde je nutná příprava, neboť jde o kombinaci kapek, kdy jednu složku tvoří Šalvějové kapky, které je třeba pro vnitřní použití nechat projít nejprve tříminutovým varem.
 • ŠALVĚJOVÉ - nakapat do šálku vody a použít jako kloktadlo při problémech v ústní dutině a krku. POZOR! Nepolykat!!! Chcete-li použít vnitřně, je nezbytné šalvějové kapky nechat projít v přiměřeném množství vody nejprve tříminutovým varem!!!
Složení směsných bylinných kapek se obvykle různí s každou novou várkou i u jednotlivého zdravotního zaměření. Záleží mi na tom, aby nevznikla u klientů případná závislost, a tím časem i snížená účinnosti kapek. 

Pozor! 

U bylinných kapek nepřekračujte doporučené dávkování! Všechny bylinné kapky z mé produkce jsou velmi silné koncentráty (bez ohledu na  %  alkoholu, který se pohybuje obvykle v rozmezí 25 - 30 %). Případný sediment není na závadu. Nedobrané kapky lze uschovat pro pozdější potřebu.

Některé kapky mají vazkou konzistenci, kterou zapříčiňují určité složky z použitých bylin. Tato vazkost je velmi potřebná pro účinnost kapek v jejich konkrétním zaměření. Kapky bez problémů rozmícháte v teplé tekutině.

---------------------------------------------------------------------------------------

ZPŮSOB UŽÍVÁNÍ BYLINNÝCH KAPEK:

 • Pro chronická onemocnění, detoxikaci, regeneraci organismu a prevenci užíváme formou kúr = podle etikety na lahvičce. Bereme 6 týdnů, pak následuje pauza 14 dní (není-li uvedeno jinak). Takto opakujeme až do dobrání kapek nebo maximálně 3 cykly. Denní dávku kapek také můžeme nakapat do hrnečku a přelít vroucí vodou. Takto vyrobený bylinkový čaj užíváme podle potřeby.
 • Pro akutní onemocnění obvykle platí užívání po dobu akutní fáze nemoci a ještě cca 3 následující dny po uzdravení. Pak přestaneme užívat. Kapičky užíváme podle návodu nebo můžeme nakapat odpovídající dávku do hrnečku, který zalijeme vroucí vodou, čímž vyrobíme bylinkový čaj, který klasicky popíjíme podle potřeby.
 • Pro vnější použití mažeme na kůži, ředíme ke kloktání, do koupelí, na obklady, na výplachy a klystýry vždy několikrát denně (podle potřeby a aktuálního stavu).

---------------------------------------------------------------------------------------

Technická poznámka ke kapátkům:  Z nějakého mně neznámého důvodu některá kapátka tvoří kapky různé velikosti a kapou různou rychlostí. Za správné kapky považuji drobné kapky ze středu kapátka. 

Pokud kapátko tvoří jen velké kapky, je třeba počítat velkou kapku za cca 5 - 8 kapek malých. Pokud je kapaní příliš rychlé, berte jako orientační míru, že cca polovina čajové lžičky odpovídá přibližně 10 = 15 kapkám.


Cena za lahvičku:     220,- Kč (30 ml)       280,- Kč (50 ml)

BYLINNÉ KOUPELE

svazuji do tvaru měšců, které jsou určeny dospělým pro domácí použití.

Koupele mají především detoxikační účinky a doplňují  skrze koupelí prohřátou pokožku organismus obsaženými minerály. 

Obsah měšce vaříme 10 minut v 5 lit. vody. Přecezený odvar vlijeme do vany a doplníme vodou na potřebné množství i teplotu. Koupel by neměla překročit 20 minut.

(Jen do vyprodání zásob).


Cena za jedno balení:     50,- Kč

BYLINNÝ OLEJ (masážní) 

Vyrábím pouze pro vlastní potřebu. Například mívám Třezalkový (Janův) nebo jiné bylinné oleje. Nabízím jen v rámci pokračující domácí péče nebo případné přebytky. Nosný olej je olivový extra panenský.


Cena:     330,- Kč (100 ml)

BYLINNÁ MÝDLA

Všechna glycerinová bylinná mýdla, která ručně vyrábím, jsou přírodní (bez barviv, parfemace a konzervantů).

Při výrobě mýdel nikdy nepoužívám mikrovlny.

Glycerinový základ má přirozené složení a pH podobné přirozenému pH pokožky.

Nesenzibilizuje, zvlhčuje a uklidňuje podráždění. 

Všechna má mýdla, mají jeden typický rys - velmi vysoký podíl bylinné složky z mé vlastní produkce. Byliny jsou jemně mleté (konzistence pudrů) a prostupují tak celou hmotou mýdla. Všechna má mýdla oplývají přirozenou vůní bylin a zelenou barvou různé intenzity, která se odvíjí od skladby použitých rostlin v jednotlivých druzích mýdel. Jednotlivé druhy mýdel mají svá specifická složení, která předurčují jejich zaměření. Díky svému balení mohou být i vhodným dárkem pro Vaše blízké i přátele.

Druhy mýdel:

 • OVSÍK - mýdlo s ovsem, bambuckým máslem a bylinami na podporu hojení jizev, popálenin a problematické pleti včetně kožních alergií. Vyživuje a chrání pleť před volnými radikály. Vhodné i jako mýdlo pro nejmenší děti. Na fotografii je téměř bílé.
 • OSLÍK - mýdlo s oslím mlékem a bylinami na podporu imunity. Posiluje a skrze pokožku i vyživuje organismus. Vhodné mýdlo pro regeneraci oslabeného organismu v době rekonvalescence. Na fotografii je vlevo dole a má barvu smetany.
 • OLIVÍKmýdlo s olivovým olejem a bylinami vhodné k intimní hygieně a péči o problematickou pokožku. Pomáhá zklidňovat zánětlivé procesy a udržovat přirozené mírně kyselé PH. Posiluje obranyschopnost pokožky před škodlivými organismy. Na fotografii je druhé nejzelenější nahoře uprostřed. 
 • KONOPÍK - mýdlo s konopným olejem a bylinami k regulaci kožního mazu a k hydrataci pokožky. Konopný olej podporuje všechny potřebné procesy ve všech vrstvách kůže. Jde o univerzální mýdlo pro každý typ pokožky. Na fotografii je vpravo nahoře.
 • MEDÍK - mýdlo s medem a bylinami na podporu funkce jater, sleziny a slinivky. Podporuje detoxikaci celé trávicí soustavy a doplňuje minerály a stopové prvky skrze pokožku do organismu. Na fotografii je vlevo a je nejzelenější.
 • BAHNÍK - mýdlo s arganovým olejem, bahnem z mrtvého moře a bylinami k čištění a hydrataci pokožky i hlubších vrstev kůže. Podporuje obnovu kožních buněk např. při lupénce a pomáhá tlumit zánětlivé procesy pleti a procesy stárnutí. Na fotografii je z tohoto mýdla vidět jen část vpravo dole a je šedavé.
 • KOZLÍK - mýdlo s kozím mlékem a bylinami na zklidnění podrážděné pokožky. Pro citlivou a alergickou pleť s ekzémy, vyrážkami, lupénkou a akné. Na fotografii je vlevo nahoře a je jen lehce nazelenalé.
 • ALÍK - mýdlo s ALOE VERA a bylinami pro všechny typy pleti včetně velmi citlivé. Regeneruje, zklidňuje, zvláčňuje a hydratuje. Mýdlo má chladivý, hojivý a protizánětlivý účinek. Aloe vera je účinný antioxidant. Vhodné i jako mýdlo pro nejmenší děti. Na fotografii je uprostřed mezi světlými mýdly.
 • MÁSLÍK - mýdlo s bambuckým, kakaovým a mangovým máslem, přírodní ureou a bylinami na zklidnění problematické pokožky. Je určeno především pro atopickou a velmi citlivou pleť. Má nejvyšší možnou schopnost hydratace a regenerace pokožky. Bylinná složka tyto vlastnosti synergicky posiluje. Fotografie níže.

Barvy mýdel jsou orientační, neboť bylinné složky se mění podle aktuální situace na skladě, i když zaměření jednotlivých druhů je trvalé. 


Další sourozenci, 

DeLux mýdla, která tentokrát přibyla do mýdlové rodiny, na Vaše přání, se liší tím, že jsou velmi jemně parfémovaná 100% přírodními silicemi éterických olejů. Tato parfemace je opravdu velice jemná a neočekávejte tedy žádnou výraznou vůni, jak jste zvyklí u synteticky parfémovaného drogistického zboží. Tato dvě mýdla jsou také zabarvena přírodním perleťovým barvivem na bázi slídy. Bylinnou složku zde plně zastupuje jemně mletá kurkuma (Perletík) a skořice (Bronzík).

Obě DeLux mýdla jsou v dárkovém balení buď každé samostatně anebo společně v jedné krabičce.

Druhy DeLux mýdel:

 • PERLETÍK - je jemně parfémované mýdlo s olivovým a arganovým olejem, 100% přírodním esenciálním olejem a mletou kurkumou. Mýdlo má žlutooranžovou barvu s jemným perleťovým leskem rozprostřeným v celé hmotě mýdla. Kurkuma má silný protizánětlivý účinek a je velmi  účinným antioxidantem. Významně podporuje v mozku činnost center kognitivních funkcí (vnímání světa, řešení problémů, chápání situací, zpracovávání informací, učení...).
 • BRONZÍK - je jemně parfémované mýdlo s konopným a arganovým olejem, skořicovým 100% přírodním esenciálním olejem a jemně mletou skořicí. Mýdlo je zabarveno přírodní bronzovou barvou do zlatohněda. Barva bronzové perleti prostupuje celou hmotou mýdla a dodává mu jemný třpyt. Skořice má silný dezinfekční a antibiotický účinek, reguluje krevní oběh a posiluje organismus v mnoha směrech.


Klasické bylinné mýdlo (100 ml):   95,- Kč  (s dárkovou krabičkou: 135,- Kč)

DeLux - 1 kus přírodního kořeněného mýdla (100 ml) v krabičce:   155,- Kč 

DeLux DUO - 2 kusy přírodních kořeněných mýdel (2x 100 ml) v krabičce:  285,- Kč 

TUHÉ ŠAMPONY

Šampony z mé výroby obsahují přírodní jíly, 100% přírodní esenciální oleje a tinkturu vlastní výroby z houby (Fungi) březovníku obecného.
 
Při výrobě šamponů nepoužívám
žádném případě mikrovlny.


Účinky březovníku:
Imunostimulační, antibakteriální a zklidňující, ničí některé mnohobuněčné organismy, má antibiotické a antivirové vlastnosti, působí proti mykobakteriím, na poranění účinkuje analgeticky, antisepticky a hemostaticky, prokázány jsou účinky proti melanomu (kožnímu onkologickému onemocnění).

Účinky jílů:
 • Zelený 100% přírodní kosmetický jíl. Je vhodný pro všechny druhy pokožky, včetně pokožky s projevy akné a ekzémů. Je nejvhodnější pro rychle se mastící vlasy.
 • Kaolin 100% přírodní kosmetický jíl. Je vhodný především pro citlivou a suchou pleť. Prospívá suchým a narušeným vlasům.
 • Bentonit 100% přírodní kosmetický jíl. Je vhodný především pro zánětlivou pleť. Harmonizuje všechny složky pokožky. Je podílovou částí v tuhém šamponu pro normální vlasy.

Způsob použití tuhých šamponů:
Šampon rozpěníme přímo na mokrých vlasech. Pěnu krouživými pohyby rovnoměrně rozetřeme po celé délce vlasů a rozmasírujeme po pokožce hlavy. Vlasy důkladně opláchneme a na závěr můžeme přidat kondicionér. Je však možné, že při pravidelném používání tuhého šamponu zanedlouho nebude zapotřebí následného použití kondicionéru. Tyto tuhé šampony kondicionační přísady již obsahují.

Po použití necháme šampon volně vyschnout na podložce nebo na mýdelničce.

Druhy šamponů:

 • SAHARA - tuhý šampon pro spíše suché, porušené a barvené vlasy s bílým jílem = kaolinem, bylinnou složku zde zastupují kapky z březovníku z mé produkce a poslední složkou je 100% přírodní esenciální olej.
 • ŽOFÍN - tuhý šampon pro rychle mastící se vlasy se zeleným jílem, bylinnou složkou zastoupenou kapkami z březovníku z mé produkce a poslední složkou je 100% přírodní esenciální olej.
 • OÁZA - tuhý šampon pro normální vlasy s vyváženou směsí 3 druhů jílů, bylinnou složku zde zastupují kapky z březovníku z mé produkce a poslední složkou je 100% přírodní esenciální olej. 


Cena za kus (60 ml):     75,- Kč 

Cena za kus v dárkovém balení (60 ml):      85,- Kč 

DEODORANT

Tuhý, šroubovací 100% přírodní deodorant k aplikaci do podpaží bez sody, hliníkových solí, alkoholu a parabenů.


Díky sorpční schopnosti bentonitu jej můžeme řadit i mezi antiperspiranty.

Obsahuje:

 • včelí vosk
 • kakaové máslo
 • bambucké máslo
 • 100% přírodní esenciální olej TeeTree
 • pro vůni další 100% přírodní esence dle skladových zásob
 • 100% přírodní kosmetický jíl bentonit získávaný ze sopečného popela s vysokou koncentrací montmorillonitu. Je plný přírodních minerálů, obsahuje např. hořčík, vápník, draslík, křemík a železo. Velmi dobře absorbuje pot, detoxikuje pokožku od nečistot a toxinů, má antibakteriální působení a hojivý efekt. Díky vysoké sorpční schopnosti neutralizuje tělesný pach. 


Cena za kus (15 ml):         145,- Kč 

Cena za kus v dárkovém balení (15 ml):       155,- Kč 

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

Bachovy květové esence napomáhají odstranění duševních konfliktů na emocionální úrovni, a tím zabraňují vzniku onemocnění.

K výrobě používám zásadně "Originál Bachovy květové esence", pramenitou vodu z vlastního zdroje a čajovou lžičku alkoholu (Blend 42% vodka) pro konzervaci roztoku. Míchám do bralenek (25 ml).

Bachovy květové esence v roztoku se používají několikrát denně (vždy, když si vzpomenete) nakapáním 3 - 4 kapky pod jazyk.


Cena za namíchanou bralenku (25 ml):       95,- Kč 

"Jen v přesvědčení je osvobození a spása!"

                                                                (Abd-ru-shin)