ŠANKHAPRAKŠÁLANA

Postup provedení jogínské "proplachovačky" k očistě celé trávicí soustavy zašlu na základě vyplněného formuláře se žádostí ve zprávě. Děkuji za pochopení.

ZPRŮCHODNĚNÍ ENERGETICKÝCH DRAH

1. CVIK  
Sedíme na židli. Nohy mírně rozkročené. Položíme dlaně na vnitřní stranu obou kolenou. Přitom v klidu dýcháme tak, aby výdech trval nejlépe dvojnásobnou dobu nežli nádech. 
Vydržíme 3 minuty.

2. CVIK 
Položíme pravou ruku do pasu a levou na horní hranu pravé lopatky. Přitom v klidu dýcháme tak, aby výdech trval nejlépe dvojnásobnou dobu nežli nádech.
Vydržíme 3 minuty.

Opakujeme na protilehlé straně.

3. CVIK 
Pravou ruku položíme na horní hranu levé lopatky. Zároveň prsty levé ruky opřeme o pravou lícní kost. Přitom v klidu dýcháme tak, aby výdech trval nejlépe dvojnásobnou dobu nežli nádech.
Vydržíme 3 minuty. Opakujeme na protilehlé straně.

Toto cvičení společně s řízeným dýcháním opakujeme co nejčastěji. Nejméně však 1x denně.BYLINKOVÁ KOUPELOVÁ SMĚS PRO MIMINKA

návod

miminko udrží v čistotě a ještě na ně bude působit hojivě. Rovněž pomůže jeho trávicímu traktu od běžných střevních plynů a přes pokožku bude vstřebávat minerály z bylin.
Doporučuji mít tento odvar k dispozici celý den k otírání při každém přebalování, zabráníte opruzeninám. Jde o jemnou směs zdejších bylinek určenou ke koupelím dětí do 1 roku věku, než začnou používat dětskou mycí kosmetiku. Tato směs pomůže udržet Vaše dítě spokojené, v čistotě, s vyživenou pokožkou a doplněnými minerály k posílení imunity.
Vezměte hrst velikosti tenisového míčku a povařte ve 2 litrech vody 10 minut. Odvar přeceďte do vaničky a doplňte vodu na potřebné množství a teplotu. Tělíčko polévejte a jemně třete tak dlouho, jak to bude dítěti příjemné (max. 15 minut). Není třeba používat jiné mycí prostředky. Po celou dobu kontrolujte teplotu vody, aby nevychladla. Miminko bude spokojené ve voňavé koupeli a vy uděláte mnoho dobrého pro jeho zdraví. Sama jsem tuto směs používala pro svou dceru, když byla v kojeneckém věku.

(pouze do vyprodání zásob)

SMĚSI SUŠENÝCH BYLIN K DOMÁCÍM KOUPELÍM

návod

Směsi koupelových bylin jsou zaměřeny především na detoxikaci a doplnění těla minerály. Asi 2 hrsti (cca 60 g) vsypte do 5 lit. hrnce vroucí vody a vařte 10 minut. Odvar sceďte a vlijte do vany. Vodu ve vaně nařeďte na požadovanou teplotu a množství. Tento postup je platný pro celotělovou nebo sedací koupel. Pokud potřebujete pouze koupel nohou (hladina ve škopku musí být nad kotníky) nebo rukou (hladina ve škopku musí být nad lokty). Použijte k výrobě odvaru pouze 2 lit. hrnec a poloviční množství bylin. Doba koupele by neměla překročit 20 minut.

(pouze do vyprodání zásob)

KAŽDODENNÍ CVIČENÍ PRO VAŠE ZÁDA 
metoda doktora Fukutsudzi

Jednoduchá technika, kterou před deseti lety vyvinuli odborníci v Japonsku. Stačí se věnovat těmto cvikům 5 minut denně a zevnějšek se mění opravdu viditelně. Tato technika navrací lidské kostře správné usazení. Mění tělesné obrysy, pas zeštíhluje a záda napřimuje.


 • Smotejte ručník do pevného válečku, dlouhého nejméně 40 cm a silného 7 - 10 cm. Váleček omotejte pevnou nití, aby se nerozmotával.
 • Posaďte se na dostatečně pevnou podložku (postel není vhodná, je příliš měkká, lepší je pevná hladká pohovka, masážní stůl nebo prostě kobereček na podlaze). Svinutý váleček položte za sebe.
 • Pomalu se pokládejte na záda, váleček přitom přidržujte rukama napříč pod pasem tak, aby byl přesně pod pupkem! To je velmi důležité.
 • Nohy dejte od sebe na šířku svých ramen, přibližte palce k sobě tak, aby se dotýkaly a mezi patami zůstala mezera 20 - 25 cm.
 • Napřímené natažené paže položte za hlavu. Obraťte je dlaněmi k podložce a přibližte k sobě tak, aby se malíčky dotýkaly. Je to dosti nepohodlná poloha. Pokud se vám nepodaří ruce napřímit úplně, nevadí. Dejte je tak, jak vám to jde. Hlavní je, aby se dotýkaly malíčky na rukou a palce na nohou.
 • V této poloze zůstaňte 5 minut.
Pokud všechno uděláte správně, pocítíte sami, jak se vaše kostra vrací do svého přirozeného tvaru a jak se napřimuje. Břicho se bude postupně vtahovat a vnitřní orgány budou zaujímat optimální polohu. Vstávejte opatrně, protože při tomto cvičení se kosti a klouby nepatrně pohybují. Je to výborná alternativa složité rozcvičky upevňující páteř. 

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

obklad

 • Vystřihneme z pruhu vaty kolo a uprostřed vystřihneme díru na protažení ušního boltce.
 • Do misky nalijeme 1 dcl olivového oleje a vmícháme prolisovaný stroužek zcela zdravého česneku.
 • Z vaty vyrobíme tampon velikosti ušní dírky.
 • Důkladně vyčistíme postižené ucho.
 • Tampon namočíme do oleje tak, aby na něm neulpěl ani kousek česneku a olej z tamponu nekapal. 
 • Vsuneme tampon do ucha. Kolem z vaty vytřeme misku s olejem a česnekem.
 • Položíme přes ucho a provlékneme boltec ven.
 • Přikryjeme plátnem a ručníkem a pevně uvážeme.
 • Obklad necháme působit nejméně 2 hodiny, případně přes noc.

Lze opakovat, ale nebývá to zapotřebí. Pokud obklad na poprvé nepomohl - pravděpodobně nebyl tampon dobře zasunut do ušní dírky. Také je třeba (hlavně u dětí), aby tampon nevykukovat, protože by nepříjemně tlačil.

AKUTNÍ BOLEST ZAD
obklad ze slivovice

 • Do postele položíme osušku a na ni igelit. Do prostoru nohou si případně připravíme podložku (židlička, bobík....) tak, abychom si na ni mohli položit nohy tak, aby kyčle a kolena svíraly pravý úhel.
 • V hlubokém talíři zalijeme čistou bavlněnou utěrku slivovicí tak, aby se celá namočila. 
 • Vymačkáme utěrku pouze na tolik, aby zůstala hodně mokrá, ale tekutina z ní nekapala.
 • Talíř se slivovicí uchováme pro další použití.
 • Složíme utěrku do tvaru širokého pruhu, který narovnáme podélně na igelit v posteli.
 • Lehneme si na utěrku tak, aby pruh utěrky přiléhal k páteři po celé její délce.
 • Teple se přikryjeme a vydržíme 1 hodinu.

 • Opakujeme nejlépe 4x denně až do ústupu bolesti.

"Tvůj pocit štěstí nebo neštěstí závisí pouze na Tvém momentálním úhlu pohledu."